Grįžti į turinį


Skelbiami autoriai buvo pakviesti atviru laišku įvairiose viešuose ir virtualiose vietose. Projekte užsiregistravo beveik 80 žmonių. Čia pateikiama kūryba buvo atrinkta stengiantis parodyti geografinę, amžiaus ir kitą įvairovę, iš tų kūrinių, kurie buvo surinkti.

Projekto rengimas užsitęsė daugiau nei metus. Pradžioje buvo planuota leisti spausdintą-periodinį variantą pavadinimu "Nepriklausoma kultūra", tačiau dėl įvairių sunkumų buvo apsistota ties šiuo, kol kas vieninteliu, tačiau visiems laisvai prieinamu egzemplioriumi internete.

Šis rinkinys nėra tipinė Lietuvos menininkų reprezentacija. Žiūrovus ir skaitytojus kviečiame ieškoti ne "geriausių" ar "gražiausių" kūrinių, bet pažvelgti ir susipažinti su skirtingų, greta esančių ar toliau gyvenančių žmonių kultūra iš pateikto laikotarpio.Projekto autorius ir kuratorius: Andrius Vyšniauskas (AVgalerija.lt). Pagalbininkai: Sigita Vyšniauskaitė, Aurelija Pakeltytė, Tomas Urbelionis, Elizaveta Vilkoriščiūtė, Vaidotas Paukštė ir kiti. Publikuojamos kūrybos autorių sąrašas pateikiamas čia.


Projektas nėra komercinis, tačiau, labai norintys gali prisidėti prie svetainės išlaikymo internete. Visais klausimais kreiptis: vysniauskas.a@gmail.com